Zdrowie

Wspomaganie odchudzania w gabinecie medycyny estetycznej

Nadmiar tkanki tłuszczowej w ciele spędza sen z powiek wielu kobietom oraz mężczyznom. Niezadowolenie z własnego wyglądu może być powodem wielu kompleksów. Może również przyczyniać się do depresji. Walka z nadprogramowymi kilogramami do łatwych nie należy. Wiadomo, że podstawą jest odpowiednio zbilansowana dieta oraz aktywność fizyczna. Z pomocą również przychodzi medycyna estetyczna. Pojawiło się wiele różnych zabiegów, które wspomagają proces zrzucania zbędnych kilogramów. 

 

Nowoczesne sposobu odchudzania w gabinecie medycyny estetycznej

Jednych z nich jest liposukcja strumieniem wodnym. Wykonywana jest ona przy użyciu nowatorskiego urządzenia jakim jest Body-Jet®. Innowacyjność tej metody to przede wszystkim to, że podczas zabiegu tkanka tłuszczowa oddzielana jest od tkanki włóknistej  i mięśni bez naruszania znacząco ciągłości struktur. Z tego właśnie względu zabieg metodą Body-Jet jest znacznie mniej inwazyjny od tradycyjnej liposukcji. Zaletą jest również to, że w odessanym tłuszczu jest znikoma ilość krwi oraz innych płynów. Ich zawartość wynosi około 1-3%. 

Kolejną niewątpliwą zaletą jest to, że po zabiegu jest mniejszy obrzęk co również ułatwia precyzyjne modelowanie sylwetki. Również dzięki temu efekty są szybciej widoczne. 

 

Do wykonania wodnej liposukcji nie jest wymagane znieczulenie całkowite a jedynie miejscowe. Ponadto nie jest konieczna hospitalizacja. 

 

Liposukcja uda jest jedną z najczęściej wykonywanych zabiegów liposukcji. Uda są problematyczną partią na której często gromadzi się nadmiar tłuszczu. Również do takich partii zaliczają się pośladki oraz brzuch. 

 

Zalety wodnej liposukcji:

-zmniejszenie obwodów

-natychmiastowe efekty

-brak obrzęków- dzięki czemu można dokładnie przeprowadzić zabieg

-możliwość przeszczepienia pobranego tłuszczu w inne miejsce wymagające wymodelowania

 

Do wykonania zabiegu Body-Jet® istnieją pewne przeciwwskazania, należą do nich:

-cukrzyca

-nadciśnienie,

-choroby z zaburzeniami krzepnięcia krwi,

-choroby serca,

-niewydolność wątroby, nerek

-stany zapalne w organizmie

-otyłość

 

Zabieg można wykonać w różnych klinikach medycyny estetycznej. Przed wykonaniem zabiegu konieczne jest przeprowadzenie konsultacji lekarskiej. Pacjent powinien przedstawić lekarzowi swoje aktualne wyniki badań. Na ich podstawie, oraz na podstawie wywiadu medycznego lekarz podejmie decyzję o zakwalifikowaniu pacjenta do wykonania zabiegu wodnej liposukcji. 

Zabieg wodnej liposukcji Body Jet może być świetnym uzupełnieniem procesu jakim jest odchudzanie. Wspomaga i pomaga schudnąć kiedy tradycyjne sposoby zawiodą. Warto zainteresować się zabiegami medycyny estetycznej. Oprócz wymienionego zabiegu oferuje ona wiele różnych innych zabiegów, ujędrniających, wygładzających i wspomagających proces odchudzania. 

Nie każdy chce poddać się zabiegowi liposukcji. Zabiegi ujędrniające cieszą się ogromną popularnością. Są nieinwazyjne, przynoszą również dobre efekty, szczególnie kiedy wykona się ich całą serię. 

 

You may also like...

4 Comments

  1. Nie jest to zabieg przyjemny, oj nie. Aczkolwiek i tak nie jest tak niebezpieczny i bolesny jak tradycyjna liposukcja. Poddałam się zabiegowi na brzuch bo nic innego nie pomagało na tłuszcz na brzuchu i jestem zadowolona z rezultatu.

  2. Tylko rehabilitacja z kimś doświadczonym, kto umie rozmasować, rozciągnąć i zleci odpowiednie ćwiczenia. Miałam dużo mniejsze rozejście, a rehabilitacja trwała ok. 5 miesięcy… Rehabilitantka przychodziła ok.4x, rozmasowała rozciągnęła pokazała ćwiczenia, a resztę trzeba było wykonywać samodzielnie, ale udało sie… Przy 6 cm to potrzebne jest na pewno dłuższe leczenie…

  3. Miał z Was ktoś problem z odstającym brzuchem po porodzie i rozejściem na około 6 cm. Bo ćwiczenia nic nie pomagają – może ktoś miał podobny problem z czym się uporał i może podzielić się doświadczeniem. Generalnie od roku korzystam z porad fizjoterapeuty uroginekologicznego lecz diety żadnej nie stosuje…

  4. Ćwiczenia z DDS ( dla dobrego samopoczucia)- plan naprawczy. Wszystkie ćwiczenia na yt za darmo i cały kilkutygodniowy trening – trudność ćwiczeń wzrasta stopniowo więc każdy da radę ćwiczyć od początku. Jak już zmniejszysz rozejście, wtedy będziesz mogła zastanowić się nad jakimś zabiegiem, który poprawi wyglad skóry na brzuchu.

Dodaj komentarz