Zabieg medycyny estetycznej
Zdrowie

Jakie zabiegi kosmetyczne można wykonywać latem?

Wielu osobom wydaje się, że zabiegów z zakresu medycyny estetycznej nie powinno się wykonywać latem. Jednak nic bardziej mylnego! Część z nich jest wprost idealna na wakacje. Dowiedź się, o jakie metody chodzi i zdecyduj się na najlepsze rozwiązanie dla siebie!

Zabiegi medycyny estetycznej latem

Jak powszechnie wiadomo, wielu zabiegów kosmetycznych czy zabiegów z zakresu medycyny estetycznej nie powinno się wykonywać w okresie letnim. Kontakt z wakacyjnym słońcem po wielu zabiegach może spowodować poparzenia czy wystąpienia przebarwień. Latem należy zrezygnować z metod, do których używany jest laser. Należy na chwilę zapomnieć również o mikrodermabrazji czy mocnym peelingu chemicznym, ponieważ metody te podrażniają skórę i wymaga ona później regeneracji, o którą niełatwo z powodu upałów i silnego promieniowania słonecznego. Intensywne oraz złuszczające zabiegi należy zostać na jesień czy zimę, co zresztą zaleci sam specjalista.

Jednak istnieją również zabiegi, które można wykonywać w lecie. Należą do nich metody nawilżające, odżywiające i odmładzające. Ponadto w każdej chwili można pozbyć się z cellulitu czy rozstępów.

Na jakie zabiegi warto postawić latem?

Jakie zabiegi sprawdzą się idealnie w wakacje?

  • zabiegi z kwasem hialuronowym – wskazaniem do tego typu zabiegów są sucha i mniej sprężysta oraz mniej jędrna skóra, a także zmarszczki, bruzdy, asymetria ust czy suche wargi itd. Kwas hialuronowy przydaje się również do powiększenia ust, ale także i w korekcie nosa, wolumetrii twarzy, powiększaniu biustu, modelowaniu żuchwy bądź powiększaniu pośladków. Tego rodzaju zabiegi są bardzo bezpieczne, ponieważ podczas nich wykorzystuje się substancję, która jest naturalnie zawarta w skórze, tyle że z czasem jej ubywa. Tego typu zabiegi powinny wybierać osoby mające problem z brakiem jędrnej i nawilżonej skóry, a także i takie osoby, które chcą pozbyć się zmarszczek, wymodelować nos, powiększyć biust, powiększyć pośladki, wymodelować żuchwę itd. Warto zauważyć, że do przeciwwskazań należy: ciąża, karmienie piersią, nadwrażliwość na kwas hialuronowy, stan zapalny skóry czy choroby autoimmunologiczne;
  • toksyna botulinowa – latem można wykonywać również zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej. Stosuje się je wtedy, kiedy chce się pozbyć zmarszczek. Botoks może również pomóc z pewną letnią dolegliwością, czyli nadpotliwością pach, rąk czy stóp. Substancja ta pozwala także pozbyć się kurzych łapek, opadających kącików ust, opadających brwi itd. Co ważne, do przeciwwskazań należą: ciąża, karmienie piersią, zakażenie skóry w miejscu, w którym chce się wykonać zabieg, zaburzenia połączeń nerwowo-mięśniowych, uczulenie na labuminę, zaburzenia układu nerwowego, nadwrażliwość na składniki preparatu, miesiączka, przyjmowanie leków, które rozrzedzają krew, choroby mięśni i choroba Alzheimera;
  • endermologia – kolejny zabieg, który można wykonać letnią porą to właśnie endermologia. Jest to masaż podciśnieniowy i cieszy się on ogromnym zainteresowaniem, ponieważ pozwala uzyskać wspaniałe efekty, na przykład wyraźną redukcję cellulitu. Należy zaznaczyć, że nie jest to metoda inwazyjna, ani bolesna. Jest wręcz przeciwnie, taki masaż relaksuje, ponadto pozwala szybko spalić nadmiar tkanki tłuszczowej, usuwa z organizmu toksyny i przyspiesza metabolizm.

You may also like...

Dodaj komentarz