korekcja uszu
Sport Zdrowie

Czy u dzieci można wykonać zabieg korekcji uszu?

Odstające uszy są często zmorą nastolatków. Będąc w wieku nastoletnim dzieci bardziej zwracają uwagę na swój wygląd i zaczynają dostrzegać niekiedy niedoskonałości swojego ciała. Jednym z częstych problemów są jak się okazuje odstające uszy. Jest na to rada- zabieg korekcji uszu.

Co to jest korekcja uszu?

Jest to zabieg chirurgiczny, którego zadaniem jest modelowanie wyglądu małżowiny usznej. Zabiegiem tym można zmienić zarówno kształt jak i położenie małżowiny usznej. Zabieg ten dosyć często wykonuje się u dzieci. Po zabiegu znacznie poprawia się komfort psychiczny. Dzieci stają się bardzie otwarte na kontakty z rówieśnikami przestają się wstydzić.

Zabieg może być wykonany na dwóch bądź jednym uchu w zależności od potrzeby.
Odstające uszy są najczęściej wadą wrodzoną. Wada ta może być również nabyta. Zabieg wykonuje się najczęściej dopiero po 7 roku życia, a to dlatego, że w tym okresie całkowicie wykształcona jest już małżowina uszna.

Korzyści płynące z korekcji uszu to:

-ładniejszy wygląd
-lepsze samopoczucie
-uniknięcie negatywnych komentarzy
-większa pewność siebie
-młodszy wygląd
-większa możliwość doboru fryzur

Aby umówić się na zabieg korekcji uszu najpierw należy przeprowadzić korekcję specjalistyczną konsultację.
Lekarz po przeprowadzeniu oględzin oraz dokładnego wywiadu medycznego kieruje na wykonanie zabiegu. Konieczne jest niekiedy zrobienie odpowiednich badań.

Podczas zabiegu korekcji odstających uszu wycinany jest nadmiar skóry zza małżowiny usznej, następnie nacina się bądź wycina chrząstki.
Zabieg korekcji wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Po zabiegu wymagane są również kontrole w celu zmiany opatrunku oraz w celu ogólnej oceny wyglądu uszu. Takich wizyt kontrolnych jest z reguły około trzech.
Korekcję uszu wykonuje się również w sytuacjach kiedy następuje wada nabyta np. rozerwane ucho przez kolczyk bądź przez kolczyki tunelowe.

Bezpośrednio po korekcji uszu w Krakowie w klinice medycyny estetycznej lekarz jest do dyspozycji pacjenta i z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości na temat przeprowadzonego zabiegu. Uszy mogą być początkowo obrzęknięte oraz zaczerwienione. Zaleceniem jest aby przez okres około pięciu miesięcy zakładać podczas spania specjalną opaskę. Należy również mieć na uwadze aby chronić uszy przed urazami. Zaleca się również przez pewien czas wykonywać kompresy chłodzące oraz używać specjalnej maści zaleconej przez lekarza. Należy również unikać spania na boku.

Po zdjęciu bandaży trzeba zwrócić szczególną uwagę na to aby utrzymać głowę oraz obszar za uszami w czystości
Lekarz z pewności powiadomi oraz wyda pacjentowi konkretne zalecenia odnośnie pielęgnacji i ogólnego postepowania po zabiegu korekcji uszu.

Ceny zabiegów są zróżnicowane w zależności od miejsca wykonania zabiegu. Najczęściej ostateczną cenę zabiegu ustala się w trakcie konsultacji z lekarzem.
Jeśli dziecko ma problem z odstającymi uszami przeszkadza mi to i czuje się z tego powodu źle to warto rozważyć opcję wykonania zabiegu korekcji uszu.

 

You may also like...

1 Comment

  1. Mam odstające uszy i ani mi się nie podobają ani nie są wygodne. Mam takie uszy przez spanie „na uchu” jak byłam niemowlakiem. W przyszłości rozważam operacje, ale obecnie nie mogę sobie na to pozwalic. Są na tyle odstające, że nie jestem ich w stanie zakryć nawet włosami. Są osoby, które też mają taki problem i jakoś je zakrywają lub mają jakieś inne swoje sposoby?

Dodaj komentarz