narty
Sport

Gogle dziecięce na narty. Sprawdź najważniejsze parametry!

Przy zakupie wyposażenia narciarskiego dla pociechy nie można zapominać również o goglach. Jakie zapewnią najlepszą ochronę na stoku?

Gogle narciarskie to bardzo ważne wyposażenie, które powinno znaleźć się na głowie każdego narciarza – także tego najmłodszego. Polecane są wówczas odpowiednie gogle narciarskie dziecięce. Asortyment jest spory, ale często pojawia się pytanie – jakie gogole dziecięce zakupić?

  1. Wybierz gogle dla dziecka

Przy poszukiwaniu gogli narciarskich często pojawia się problem dotyczący doboru właściwego sprzętu pod kątem jego dopasowania. Dla mniejszych dzieci gogle zimowe przeznaczone dla osób dorosłych będą zbyt duże – mogą spadać, przesuwać się, dlatego nie dość, że będą mało komfortowe, to jeszcze obniżą wtedy bezpieczeństwo podczas szusowania po białym puchu.

Najlepiej zatem postawić na gogle dziecięce – projektowane specjalnie z myślą o małych użytkownikach, aby zapewnić im odpowiednią ochronę podczas jazdy na nartach lub też na snowboardzie. Są przede wszystkim mniejsze, ale w porównaniu do gogli dla dorosłych również wykorzystują różne technologie, aby zapewniać większy komfort i bezpieczeństwo jazdy.

Warto wskazać, że gogle zimowe dla dzieci można kupić także w różnych wzorach, na przykład specjalnie dla dziewczynek lub dla chłopców. Warto więc wziąć pod uwagę gust małego narciarza.

  1. Postaw na dobrą jakość

Za dobre gogle narciarskie wcale nie trzeba płacić obecnie bardzo dużo. Także markowe modele można zakupić w bardzo atrakcyjnych cenach, aby dzięki temu mogły one zapewnić odpowiednią ochronę na bazie najnowocześniejszych materiałów i technologii przodujących producentów.

Aby kupić dobre gogle jeszcze taniej, warto sprawdzać oferty w sklepach internetowych, na przykład gogle dziecięce w sklepie c-o.com.pl sprzedających je w promocyjnych cenach.

  1. Szybka w goglach narciarskich

Bardzo ważnym elementem przy zakupie gogli jest ich szybka. To właśnie ona odpowiada za jakość widzenia, a także stanowi zabezpieczenie dla wzroku. Właśnie dlatego powinna być wytrzymała, zapewniać szeroki kąt widzenia, a także powinna być dostosowana do pogody.

Szybka w goglach powinna być zakrzywiona – wtedy lepiej pasuje do kształtu twarzy, a dzięki temu można widzieć w niej więcej. Wprawdzie w sprzedaży dostępne są jeszcze gogle narciarskie z prostymi szybkami, to jednak kupowane są coraz rzadziej właśnie ze względu na gorsze kąty widzenia.

Druga ważna kwestia to filtr UV na szybce. Najczęściej stosowany to filtr UV typu UV400, który zapewnia ochronę przed promieniowaniem UVA, UVB oraz UVC.

Pod uwagę należy także wziąć kolor szybki. Powinien być on dostosowany do pogody. Gdy jest słonecznie, w takim przypadku warto nosić okulary z ciemnymi szkłami, natomiast te o szkłach pomarańczowych czy złotych polecane są na bardziej pochmurną aurę.

Dobrym pomysłem będą również gogle dziecięce z wymiennymi szybkami. To praktyczne rozwiązanie, ponieważ wtedy można wymienić szybkę na inną w zależności od pogody.

Warto też wybrać takie gogle, które wyposażone są w powłokę typu Anti-Fog. Oznacza to, że gogle są wtedy zabezpieczone przed parowaniem. Powłoka poprawia wtedy bezpieczeństwo jazdy na nartach.

 

Gogle zimowe są zatem niezbędnym elementem narciarskiego ekwipunku dla każdego dziecka. Warto zdecydować się na takie, które zapewnią właściwą ochronę dla wzroku, a dzięki temu będą komfortowe i bezpieczne w użytkowaniu podczas zjazdów ze stoku lub innych zimowych aktywności. Gogle narciarskie dla małych użytkowników można zakupić obecnie również w sklepach internetowych.

You may also like...

1 Comment

  1. […] Każdej zainteresowanej osobie, która chciałaby nabyć nowe buty narciarskie sklep snowboardowy proponuje również doskonałe i niezwykle wygodne buty narciarskie, które wyjątkowo skutecznie uchronią stawy i kostki przed kontuzjami podczas oddawania się białemu szaleństwu na stokach. Osoby odwiedzające sklep snowboardowy odnajdą tu pośród półek także doskonałe produkty. W sklepie jest możliwość nabycia całych kompletów, w których skład wchodzą najwyższej klasy narty, wygodne i wyjątkowo bezpieczne buty oraz kije, co ułatwi z cała pewnością skompletowanie sprzęty. Wszystkie proponowane przez sklep snowboardowy są światowej sławy producentów reprezentują sobą doskonałą jakość. Kiedy chcemy zakupić gogle narciarskie trzeba wybrać najbardziej pasujący nam model. Różne modele mogą być różnie wyprofilowane, dlatego też trzeba będzie sprawdzić modele różnych producentów, i wybrać te najlepiej pasujące do naszego kształtu twarzy.

Dodaj komentarz