Zdrowie

Powiększanie ust – jak wygląda zabieg i jakie daje on efekty?

Powiększanie ust to zabieg, który ma na celu nadanie ustom większej objętości oraz wymodelowanie ich kształtu. Jak przeprowadza się powiększanie ust?

Na czym polega zabieg powiększania ust?

Do powiększania ust najczęściej wykorzystuje się dzisiaj wypełniacze, a dokładnie kwas hialuronowy. Kwas hialuronowy jest naturalnie występującą w organizmie substancją, która jest odpowiedzialna za utrzymywanie wilgoci tkanek. W przypadku zabiegów medycyny estetycznej stosowany jest odpowiednio usieciowany kwas hialuronowy, który charakteryzuje się podwyższoną trwałością, dzięki czemu efekty zabiegu obserwowane są przez długi czas. Procedura powiększania ust prowadzona z użyciem kwasu hialuronowego jest stosunkowo szybka, a efekty są natychmiastowe. Efekty utrzymują się zazwyczaj od 6 do 12 miesięcy, a potem zabieg może być wykonany ponownie. Taki zabieg jest bardzo popularny i obecnie wykonuje go wiele placówek. Przykładowo, gdy planuje się powiększanie ust Rzeszów daje dostęp do najlepszych specjalistów w okolicy, którzy mogą wykonać zabieg z naciskiem na bezpieczeństwo i optymalne efekty.

Jak przebiega powiększanie ust kwasem hialuronowym?

W zabiegach powiększania ust przy użyciu kwasu hialuronowego lekarz medycyny estetycznej wstrzykuje go w usta, aby nadać im objętość i kształt. Zabieg rozpoczyna się od podania miejscowego środka znieczulającego, który znieczula usta i minimalizuje dyskomfort. Następnie lekarz wystrzykuje wypełniacz w usta w różnych punktach. Iniekcje są odpowiednio umieszczane, aby uzyskać pożądany kształt i objętość, na przykład pozwalają one na skorygowanie asymetrii ust. Po wstrzyknięciu lekarz wykonuje delikatny masaż, aby rozprowadzić wypełniacz równomiernie w tkankach, co pozwala uzyskać naturalny wygląd ust. Cała procedura trwa zwykle kilkanaście minut, a specjalna rekonwalescencja nie jest wymagana.

Jak długo widoczne są efekty powiększania ust?

Efekty wypełniaczy ust kwasem hialuronowym, jak zostało wspomniane wcześniej, są natychmiastowe, a rezultaty mogą utrzymywać się od 6 do 12 miesięcy, w zależności od konkretnego użytego produktu i indywidualnych czynników, takich jak metabolizm i nawyki związane ze stylem życia. Gdy wypełniacz wchłonie się, usta powrócą do swojego pierwotnego kształtu i rozmiaru. W takim przypadku można zdecydować się na ponowne wypełnienie ust.

Gdzie można wykonać powiększanie ust?

Zabieg polegający na powiększaniu ust może być wykonany obecnie w wielu gabinetach i klinikach specjalizujących się w medycynie estetycznej. Jedną z takich placówek jest Slowage, która wykorzystuje nowoczesne zaplecze i najlepszej jakości substancje przeznaczone do powiększania i modelowania ust. Dokładne informacje związane z ofertą kliniki można znaleźć na stronie internetowej https://slowage.pl/oferta/medycyna-estetyczna/modelowanie-ust. Warto pamiętać o tym, że duże znaczenie ma wybranie sprawdzonego gabinetu albo kliniki. Nie należy również korzystać z zabiegów tego typu poza placówkami medycznymi, co znacznie zwiększa ryzyko komplikacji.

 

 

You may also like...

Dodaj komentarz