Zdrowie

W jaki sposób skorygować odstające uszy?

Odstające uszy mogą być powodem kompleksów już u dzieci. W jaki sposób można zlikwidować ten defekt? Obecnie do dyspozycji jest parę metod. Sprawdź różne sposoby korygowania odstających uszu!

Co może powodować odstawanie uszu?

Najczęściej problem jak odstające uszy powiązany jest z genetyką. Gdy zatem problem z konkretną budową uszu mają inne osoby w rodzinie, ryzyko jego przenoszenia się na dzieci, wnuki jest wyższe.

Ponadto do odstawania uszu mogą przyczynić się nieodpowiednie układanie niemowlęcia do snu, które powoduje podwijanie się małżowin usznych. Problemy mogą być także efektem urazów doznanych w dzieciństwie lub wieku dorosłym.

W jaki sposób skorygować odstające uszy?

Aktualnie odstające uszy mogą być leczone różnymi metodami. Jakie z nich są w stanie zapewnić największą efektywność?

Plastry na odstające uszy

To nieinwazyjna i często skuteczna metoda, która polega na wykorzystaniu silnych plastrów umieszczanych za uszami. Pozwalają one na skorygowanie ich wyglądu, jednak niektóre osoby stosujące plastry wskazują, że są one dość niewygodne w codziennym użytkowaniu.

Warto pamiętać o tym, że plastry na odstające uszy nie zawsze są w pełni skuteczne. Mogą one pomóc w korygowaniu położenia małżowiny usznej u dzieci, jednak u osób dorosłych zwykle nie powodują one trwałych efektów. Są jednak przystępne cenowo i stanowią dobrą alternatywę dla operacji u osób, które nie chcą albo nie mogą się jej podjąć.

Plastyka odstających uszu

Operacja plastyczna na odstające uszy uznawana jest obecnie za najskuteczniejszy sposób pozbycia się kompleksu związanego z uszami. Otoplastyka, ponieważ także tak określa się ten rodzaj operacji plastycznej, może być wykonana już u kilkulatków. Często poddają się jej także osoby dorosłe, u których nie wykonano procedury w wieku dziecięcym.

Zabieg u pacjentów starszych można wykonać w znieczuleniu miejscowym, natomiast u dzieci najczęściej jest on prowadzony w znieczuleniu ogólnym. Po zabiegu bardzo ważna jest rekonwalescencja i przestrzeganie zaleceń lekarza.

Plastyka uszu pozwala na nadanie im pożądanego wyglądu na stałe. Zabieg pozwala na uzyskanie efektów trwałych, skutecznych i atrakcyjnych wizualnie, dlatego też jest on chętnie wybierany pomimo dość wysokiej ceny.

Opaski na odstające uszy

U małych dzieci można stosować opaski na odstające uszy, które zapobiegają podwijaniu się małżowiny usznej podczas snu. Dzięki temu umożliwiają zredukowanie ryzyka związanego z powstawaniem problemów z odstawaniem uszu w przyszłości.

Jaką metodę korekcji odstających uszu wybrać?

Obecnie najlepszym sposobem na odstające uszy jest operacja plastyczna. Pozwala ona na trwałe skorygowanie wygląd uszu u pacjentów już w najmłodszym wieku. To powoduje, że jest ona także wybierana bardzo często.

Obecnie operację plastyczną uszu można wykonać w wielu klinikach chirurgii plastycznej działających w Polsce. Ceny procedury wynoszą około 5 tysięcy złotych. Więcej informacji o ofertach klinik oraz o zabiegu można znaleźć już teraz na ich stronach internetowych.

 

You may also like...

Dodaj komentarz