Zdrowie

Implanty stomatologiczne – czym są i kiedy warto się na nie zdecydować?

Gdy pojawiają się braki zębowe, można uzupełniać je na wiele sposobów. Jedna z dostępnych metod to wszczepienie implantów stomatologicznych.

Na implanty stomatologiczne decyduje się dzisiaj coraz więcej osób. To najnowocześniejszy sposób uzupełniania braków w uzębieniu, który ma szerokie zastosowanie. Gdy zamierza się wykonać implanty Warszawa jest miastem, gdzie można skorzystać z leczenia implantologicznego u najlepszych specjalistów w kraju.

 

Czym są implanty stomatologiczne?

Implant stomatologiczny, zębowy jest rodzajem wszczepu, który jest przeznaczony do umieszczania bezpośrednio w kości. Jest on zastępnikiem naturalnego korzenia zębowego u pacjenta. Do wykonania wszczepu stosuje się tytan, który jest materiałem biozgodnym, co zmniejsza ryzyko jego odrzucenia.

 

Na wszczepie umieszcza się specjalny łącznik oraz uzupełnienie widoczne w jamie ustnej, na przykład może być to koronka zębowa, mostek albo proteza zależnie od tego, jak duży brak należy uzupełnić.

 

Implanty zębowe – kiedy można je zastosować?

Atutem implantów stomatologicznych jest ich szerokie zastosowanie, dlatego mogą być one wykorzystane również u tych pacjentów, u których doszło do bezzębia, czyli całkowitej utraty naturalnych zębów.

 

Wobec tego implanty mogą być zastosowane w różnych przypadkach, gdy dochodzi do utraty zęba, na przykład po nieudanym leczeniu endodontycznym, urazie czy też w przypadku chorób, które powodują osłabienie i wypadanie zębów.

 

Implanty mogą być wykorzystane zarówno w przypadku pojedynczych braków zębowych, jak i w sytuacji, gdy u pacjenta dochodzi do większych braków.

 

Gdy braki zębowe znajdują się obok siebie, wtedy często stosuje się mostki osadzone na implantach. Jeżeli natomiast u pacjenta występuje bezzębie, można zastosować specjalne rodzaje protez umieszczanych na 4 lub na 6 implantach w łuku.

 

Gdzie można wykonać implanty zębowe?

Implanty zębowe nie są refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia, co oznacza, że należy zapłacić za nie we własnym zakresie.

 

Leczenie implantologiczne jest prowadzone głównie w wyspecjalizowanych w tym obszarze klinikach stomatologicznych. Można wtedy skorzystać w nich z kompleksowej obsługi w ramach diagnostyki oraz leczenia.

 

Dobry dentysta Warszawa – z adresami gabinetów i klinik, w których wykonuje się leczenie implantologiczne, można zapoznać się w sieci.

 

Jakie zalety mają implanty stomatologiczne?

Do najważniejszych zalet związanych z leczeniem implantologicznym zaliczane są przede wszystkim:

  • estetyczny efekt
  • brak problemu z wymową
  • brak urazów śluzówki
  • łatwe czyszczenie zębów
  • wieloletnia trwałość
  • większy komfort

 

Ceny leczenia implantologicznego

Koszty dotyczące leczenia implantologicznego wynoszą najczęściej od około 4 do 6 tysięcy złotych w przypadku pojedynczych zębów. Więcej trzeba zapłacić w sytuacji, gdy leczenie ma obejmować wiele ubytków.

 

Gdy zatem chce się wykonać implanty Warszawa oferuje łatwy dostęp do specjalistów w dziedzinie ich wszczepiania. Więcej informacji dotyczących ofert leczenia implantologicznego w Warszawie można znaleźć online.

You may also like...

Dodaj komentarz