Zdrowie

Nowoczesna ortopedia pomoże na bóle – jakie zabiegi wybrać i gdzie warto się udać?

Ortopedia jest dziedziną bardzo szeroką, która obejmuje układ ruchu człowieka. Dzisiaj w jej ramach dostępne są również nowoczesne metody leczenia. Jakie zabiegi cieszą się wśród pacjentów dużym powodzeniem. Gdzie warto się udać wtedy, gdy pojawią się bóle?

Kiedy udać się do ortopedy?

Ortopeda będzie potrzebny przede wszystkim wtedy, gdy pojawiają się nieprzyjemne dolegliwości ze strony układu ruchu, czyli mięśni, stawów, kości, więzadeł, które go budują.

Wizyta u ortopedy najczęściej jest konieczna na skutek doznanych urazów, na przykład upadków czy przeciążenia, gdy dochodzi do pojawienia się problemów bólowych.

Również leczenie ortopedyczne prowadzone jest w przypadku zmian zwyrodnieniowych, które mogą dotykać kręgosłupa, stawów.

Warto jednocześnie podkreślić, że wtedy, gdy pojawiają się nagłe dolegliwości jak złamania czy skręcenia, należy udać się do szpitala.

Dobry specjalista w dziedzinie ortopedii to podstawa

Wielu pacjentów z dolegliwościami ortopedycznymi, na przykład bólami kolan, bioder, kręgosłupa, ma problem z leczeniem, ponieważ nie trafia do odpowiednich specjalistów. Niestety, nie każdy ortopeda może zaoferować diagnostykę i leczenie na wysokim i nowoczesnym poziomie.

Wobec tego przed zdecydowaniem się na wizytę warto zawsze zapoznać się z ofertami różnych specjalistów, by wybrać tego, który jest rekomendowany.

Dobre opinie ma ortopeda w Klinice Galena w Bielsku – to właśnie tam można skorzystać z kompleksowego leczenia ortopedycznego, również ba bazie nowoczesnych metod.

Nowoczesna ortopedia – jak leczy się bóle?

Bóle ze strony układu ruchu, w tym mięśni czy stawów, mogą być leczone nie tylko z wykorzystaniem środków przeciwbólowych. Maskują one dolegliwości, ale nie powodują ich wyleczenia.

Właśnie dlatego wizyta u ortopedy jest wskazana wtedy, gdy pojawiają się dolegliwości bólowe, na przykład ze strony stawów. Lekarz może w takim przypadku przeprowadzić pełną diagnostykę i następnie zalecić właściwe metody leczenia, które dadzą szybką ulgę, a nawet pomogą w uniknięciu poważnych operacji.

Nowoczesne metody leczenia bólu w ortopedii polegają przede wszystkim na stosowaniu zastrzyków, na przykład zawierających substancje jak:

  • kwas hialuronowy
  • osocze bogatopłytkowe
  • fibryna bogatopłytkowe
  • płynna endoproteza
  • sterydy – tzw. blokada ortopedyczna

Zastrzyki te wspomagają redukcję stanów zapalnych oraz pomagają w zmniejszeniu doświadczanych dolegliwości bólowych. Nie są one jednocześnie wymagające ze strony pacjenta, ponieważ nie powodują konieczności uczestnictwa w skomplikowanych, ryzykownych zabiegach.

Warto też wskazać, że poza zastrzykami w przypadku dolegliwości bólowych zalecane jest korzystanie z rehabilitacji. Dzięki niej również można osiągnąć bardzo dobre rezultaty.

Gdzie skorzystać z nowoczesnych zabiegów ortopedycznych na ból?

Niestety, z nowoczesnych metod leczenia bólu nie można skorzystać w każdym gabinecie ortopedycznym. Są one dostępne przede wszystkim w gabinetach prywatnych, gdzie oferowane są za opłatą.

Nowoczesnego leczenia nie refunduje Narodowy Fundusz Zdrowia, dlatego wtedy, gdy chce się z niego skorzystać, należy udać się do gabinetu prywatnego prowadzącego takie usługi.

Podsumowując, dzięki nowoczesnym metodom leczenia bólu w ortopedii można pozbyć się nieprzyjemnych dolegliwości bardzo szybko i bez konieczności uczestniczenia w inwazyjnych zabiegach. Warto więc zapoznać się z dostępnymi ofertami w gabinetach i klinikach ortopedycznych, by skorzystać ze wsparcia ekspertów w tej dziedzinie i pozbyć się nieprzyjemnych bólów.

 

You may also like...

Dodaj komentarz