korekcja uszu
Zdrowie

Aparat słuchowy dla seniora. Co wybrać? Gdzie go kupić?

Aparat słuchowy dla seniora. Co wybrać? Gdzie go kupić?

Aparaty słuchowe są noszone głównie przez osoby starsze. Jak dopasować najlepsze urządzenie do potrzeb seniora? Gdzie można je zakupić?

Starsze osoby mają często spore problemy ze słuchem. Jest to naturalny proces, ponieważ z czasem u seniorów dochodzi do tak zwanego niedosłuchu starczego. Aby go zniwelować, wystarczy dobry aparat słuchowy. Aktualnie w sprzedaży znajduje się wiele typów aparatów, więc warto zapoznać się z różnymi ofertami, by znaleźć ten odpowiadający potrzebom starszej osoby, uwzględniając przy tym jej potrzeby.

Podstawa to profesjonalne badanie słuchu

Chociaż w sprzedaży można znaleźć obecnie aparaty słuchowe dostępne od ręki – w marketach, na aukcjach internetowych i w innych sklepach, to jednak warto wskazać, że kupowanie aparatu bez wcześniejszego zbadania słuchu i dopasowania sprzętu przez specjalistę nie jest najlepszą opcją.

Profesjonalne badanie słuchu wykonane przez eksperta pozwoli na ocenę ubytku słuchu, a następnie na podstawie jego wyników specjalista może dopasować właściwy aparat słuchowy, aby zapewnić swojemu klientowi jak najlepszą jakość słuchu.

Gotowe, tanie aparaty słuchowe w sprzedaży są niskiej jakości, a także nie dają one tak szerokiej regulacji jak aparaty wyższej klasy, więc nie zapewniają one aż tak dużej poprawy słuchu.

Dobry aparat słuchowy dla seniora

Dobry aparat słuchowy przeznaczony dla osoby starszej powinien być dopasowany nie tylko do jej ubytku słuchu, ale także do jej indywidualnych potrzeb. Producenci aparatów słuchowych oferują dzisiaj wiele modeli, w tym także takie, które umieszczane są bezpośrednio w uchu, dlatego są niemalże niewidoczne dla osób postronnych. Jaki rodzaj aparatu słuchowego sprawdzi się u seniora?

Najczęściej dla starszych osób wybierany jest aparat słuchowy o konstrukcji zewnątrzusznej, czyli taki, który jest zakładany za uchem, a jego przewód prowadzi do kanału słuchowego. Takie aparat, chociaż widoczny, jest dla wielu seniorów znacznie prostszy w obsłudze niż małe aparaty wewnątrzuszne. Można łatwo go zakładać i zdejmować, natomiast mniejszy aparat może się łatwo zgubić.

Dodatkowo warto podkreślić, że jeżeli u seniora występuje większy ubytek słuchu, wtedy aparat słuchowy noszony na zewnątrz ucha także będzie lepszym wyborem. Może on skuteczniej korygować dźwięk.

Aparaty zewnątrzuszne stosują również większe baterie, dlatego też ich częsta wymiana nie jest konieczna.

Gdzie kupić aparat słuchowy dla seniora?

Z adresami punktów prowadzących badania słuchu i sprzedające aparaty słuchowe można zapoznać się już teraz online.

You may also like...

Dodaj komentarz